Kennellista PVH

Kennelägare ansvarar själv för att kontaktuppgifter och adress till hemsida är korrekta. 
Vid ändring kontaktas 
hemsidan@portugisisk-vattenhund.nu 
Regler för kennellistan >  Vill du stå med på listan anmäler du dig här >

Västra/mellersta Svealand

 Götaland 

Östra Svealand

Ana-Faro's Forshaga
Anne Harefjord 
tfn 054-87 45 24, 076-8405054 
anne.harefjord@anafaros.se
www.anafaros.se  
Abadessan's Åskloster
Sonja Jenssen
tfn 073-8366399

sonja@abadessan.se 
www.abadessan.se 

Amazing Selma's Nynäshamn

Helena Ekström tfn 070-6429716
Sofia Ekström tfn 070-5642720
amazingselmas@hotmail.com
www.amazingselmas.se

Aplicado Kil
Mona Svärd, Pål Kyrk 
tfn 076-1090201, 070-2193638
Ammiella Hönö
Elisabeth Ekeroth
tfn 031-96 92 01, 070-5222340
elisa@ammiella.se
www.ammiella.seVovve.net
Aqualicious Edsbro
Johanna Kvarnström tfn 0735-393525
Emma Kvarnström tfn 072-3189377
kennelaqualicious@gmail.com
http://aqualicious.123minsida.se/
Bännebo Sala & Ingarö Stockholm
Renee Alderbro 
tfn 070-5700957 
stallmexx@hotmail.com 
 
Agua Fairy's Tranås
Tina Hellström 
tfn 073-0454830
Aquatass Tystberga
Charlotte Björklund
tfn 0155-261120, 070-8261125
aquatass@gmail.com
www.aquatass.se

Håtvåos Surahammar
Anna Andersson 
tfn 0220-361 63, 070-2724188 
annaspoppe@hotmail.com 
http://www.hatvaos.com/

Aquastar's Linköping
Therese Rehn 
tfn 013-150335, 070-2225155
therese.rehn@telia.com 
www.aquastars.se
Bus Trollets Strängnäs
Turid Landström 
tfn 070-9696303 
bustrollets@gmail.com 
www.bus-trollets.se
Kurbitz Avesta
Lize Lindgren, Anders Larsson 
tfn 0226-573 04, 070-7564643 
kennelkurbitz@outlook.com
www.kurbitz.dinstudio.se
Atlantis Star Lur
Agneta Holm 
tfn 0525-24149, 070-9513731 
atlantisstar.kennel@gmail.com  
www.atlantisstar.se
Team Tinqua Tystberga
Malin Lindqvist
tfn 076-0190353
teamtinqua@gmail.com 
teamtinquas.simplesite.com 
Piluttas Filipstad
Marianne Ståhl 
tfn 072-3061916 
kennel.piluttas@gmail.com 
http://www.piluttas.se/
Madlands Skövde
Helene Deldehed
tfn 0739 425917
madlandswdogs@gmail.com
www.madlands.hundpoolen.nu

Team Paparazzi Vagnhärad
Maria Johanson 
tfn 070-2032564 
maria@teampaparazzi.se 
www.teampaparazzi.se

Rönningstorps Surahammar
Marie Johannisson  
tfn 0220-26080, 073-7679678 
marie.johannisson@hotmail.com 
www.ronningstorp.se

Mighty Quinn Grimslöv
Maria Karlsson 
tfn 070-3525783 
maria.mightyquinn@gmail.com
www.simplesite.com/mightypaco 

Vildingarnas Kennel Bålsta 
Jeanette H Karlsson 
tfn 0766/354 390 
info@vildingarnas.dinstudio.se 
www.vildingarnas.se

Sea King's Klässbol
Hanna Björk 
tfn 0570-46 20 06, 073-8123308 
kennelseakings@hotmail.com 
http://seakings.dinstudio.se

Nävrasjöns Holmsjö Blekinge
Eva Holm
tfn 076-880 15 56
ridhus@silverhallen.se

 

Storhulte's kennel Fagerås
Cia Storhulte 
tfn 070-9103767
cia@storhulte.com 
http://storhulte.com/ 

Water Elit Skene
Anne-Marie Andersson 
tfn 073-2464302 

 

Tuddelurs Docksta Västernorrland
Yvonne Weijmar
tfn 070-7703821
vonne_@hotmail.com
www.tuddelurs.se   
Tres Anjos Kristinehamn
Therese Nyström
tfn 076-7940514
tres-anjos@hotmail.com 
www.tresanjos.se/

Watercoat Frillesås
Anne Orrhult 
tfn 073-6226277 alt. 070-8925477, 
watercoat@hotmail.com 
www.watercoat.org

Backlyans Kennel Ramsele Västerbotten
Susanne Backlund 
tfn 08-7983170, 070-5848791 
sussiebacklund@hotmail.se   

  
 
 
 
Rasklubben för Portugisisk Vattenhund 
c/o Tina Björkman, Oxnövägen 21, 137 96 Gålö, tel:070-4663224e-post: sekreterare@portugisisk-vattenhund.nu 
  Kontakta rasklubben  
  Anmäl Dig här  

-
Uppfödare, se över kennellistan så länkar fungerar, uppgifter stämmer och regler uppfylls